Rafał Libera

Ekspert w dziedzinie energetyka i infrastruktura

Tematy: Finansowanie złożonych inwestycji w energetyce, integrowanie polskich profesjonalistów w Wielkiej Brytanii i USA.

Ma wieloletnie doświadczenie w project finance zdobyte podczas pracy nad strukturyzacją oraz finansowaniem skomplikowanych projektów w Afryce, Azji oraz Europie. Obecnie jest menadżerem w grupie spółek świadczących usługi oraz dostarczających technologię dla korporacji z przemysłu naftowego i gazowego oraz operatorów morskich farm wiatrowych.

Współzałożyciel i prezes zarządu fundacji Transatlantyckie Forum Przyszłych Liderów, która działa na rzecz rozwoju stosunków transatlantyckich oraz prowadzi unikalny program stażowy w Kongresie USA oraz brytyjskiej Izbie Gmin dla polskich studentów. Ponadto, prezes zarządu Polish City Club, stowarzyszenia, które zrzesza oraz organizuje cykliczne spotkania dla polskich profesjonalistów i przedsiębiorców pracujących w Londynie. Od 13 lat mieszka na obczyźnie (Wielka Brytania, Francja). Ukończył University College London. Z wykształcenia jest prawnikiem