• Home
  • Polityka prywatności

RODO

Kim jesteśmy

Administratorem danych jest Fundacja Instytut Sobieskiego z siedzibą w Warszawie, 00-317, przy ul. Wiślanej 8. NIP 526-286-74-93. Adres naszej strony internetowej to: http://sobieski.org.pl.

Jakie dane osobiste zbieramy i dlaczego je zbieramy

Formularze kontaktowe

Jeżeli zdecydujesz się skontaktować z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego, przekazujesz nam swoje dane takie jak adres email, imię i nazwisko. Uzyskane dane będą wykorzystywane do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie przez okres niezbędny do zrealizowania określonego celu i nie zostaną wykorzystane w celach marketingowych. (Podstawa art. 6 ust. 1 lit. b RODO)

Newsletter Instytutu Sobieskiego

Jeżeli zdecydujesz się zapisać na nasz newsletter, przekazujesz nam swoje dane takie jak adres email. Uzyskane dane będą wykorzystywane tylko do przesyłania informacji o najnowszych publikacjach i wydarzeniach.

Newsletter Instytutu Sobieskiego dla mediów

Jeżeli zdecydujesz się zapisać na nasz newsletter, przekazujesz nam swoje dane takie jak adres email, imię i nazwisko, reprezentowane media. Uzyskane dane będą wykorzystywane tylko do przesyłania informacji o najnowszych publikacjach i wydarzeniach.

Cookies

Wchodząc na naszą stronę pozostawiasz po sobie dane, które będą zbierane w celach statystycznych i analizowania ruch na stronie internetowej. Jeżeli nie chcesz by takie dane były uwzględniane, możesz to ustawić w swojej przeglądarce internetowej.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę.

Te witryny mogą zbierać informację o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie.

Z kim dzielimy się danymi

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, to jest naszym partnerom świadczącym usługi techniczne (rozwijanie i utrzymywanie systemów informatycznych i serwisów internetowych). Na tej stronie do wysyłki newslettera korzystamy z dwóch programów: MailPoet i MailChimp.

Poprzez swoją aktywność na stronie (np. udostępnienie posta), odbiorcami danych osobowych mogą także być Google, Facebook, Twitter, Linkedin, które mogą używać otrzymanych danych do profilowania dostarczanych Ci treści. Polityki prywatności tych firm, dostępne są na ich stronach. 

Jak długo przechowujemy twoje dane

Twoje dane podane w formularzu kontaktowym i podczas zapisu do newslettera będą przetwarzane przez okres niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały przesłane albo na potrzeby zachowania zgodności z przepisami prawa, jednak nie dłużej niż w okresie do trzech lat od zakończenia kontaktu. 

Pozostałe twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat do czasu wykorzystywania możliwości marketingowych i analizy danych potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jakie masz prawa do swoich danych

Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Nie dotyczy to żadnych danych które jesteśmy zobligowani zachować ze względów administracyjnych, prawnych albo bezpieczeństwa. Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

Masz prawo do wycofania zgody na przetwarzanie twoich danych do celów statystycznych w dowolnym momencie poprzez zmianę ustawień w przeglądarce. W sytuacji wniesienia sprzeciwu wobec profilowania, prosimy zoptymalizować odpowiednio przeglądarkę.

Dane kontaktowe

Jeżeli masz pytania dotyczące przetwarzanych przez nas danych, wyślij wiadomość na adres sobieski@sobieski.org.pl, dodając w tytule „RODO".