• Home
  • Pomóc może komunikacja zbiorowa

Pomóc może komunikacja zbiorowa

2 października 2014 dr Michał Beim Media < 1 min

Z Michałem Beimem z Instytutu Sobieskiego rozmawia Anna Jarmuż.

Co sądzi Pan o planach sprzedaży działki MTP na Łazarzu?

Michał Beim: Ten pomysł mnie nie dziwi. To bardzo atrakcyjne terany. Działka znajduje się w centrum miasta, w sąsiedztwie parków Wilsona i Kasprowicza. Jest też dobrze skomunikowana.

W ten rejon można dojechać transportem publicznym. Tereny pomiędzy ulicami Matejki a Ułańską nadają się do wykorzystania na inne cele. Mogłoby tam powstać osiedle mieszkaniowe lub obiekty biurowe. Ważne jednak, by projekt był ciekawy urbanistycznie.

A problem braku miejsc parkingowych? Jak można go rozwiązać?

Michał Beim: Wielu deweloperów oferuje możliwość wykupu miejsc parkingowych na wielopoziomowym parkingu. Oczywiście, znajdą się ludzie, którzy nie będą chcieli płacić.

Muszą jednak zdać sobie sprawę, że kupując samochód, nie otrzymują w pakiecie miejsca parkingowego. Za to też trzeba zapłacić.

Co do gości targowych, dobrym rozwiązaniem jest umożliwienie im bezpłatnej komunikacji zbiorowej. Tak funkcjonuje to w wielu miastach targowych, np. Berlinie. Wejściówka na targi jest jednocześnie biletem komunikacji miejskiej. Goście na pewno chętnie zostawiliby samochód pod hotelem, na obrzeżach miastach i, unikając korków, skorzystali z tramwaju.

Źródło: Głos Wielkopolski. Czytaj dalej…