Smoleńsk: Pięć lat po katastrofie. Jak państwo polskie zdaje swój egzamin?

1 kwietnia 2015 Zespół IS Wydarzenie < 1

Instytut Sobieskiego zaprasza na debatę pt.

Smoleńsk: Pięć lat po katastrofie. Jak państwo polskie zdaje swój egzamin?

z udziałem

mec. Piotra Pszczółkowskiego
red. Marka Pyzy
posła Witolda Waszczykowskiego

Prowadzenie:
Paweł Soloch


Debata odbędzie się w czwartek 9 kwietnia br. o godz. 18.00 w siedzibie Instytutu Sobieskiego, przy ul. Nowy Świat 27 w Warszawie. Prosimy o potwierdzanie obecności na adres sobieski@sobieski.org.pl lub na Facebooku.

————
Piotr Pszczółkowski – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, specjalista z zakresu prawa karnego procesowego, adwokat, członek Izby Adwokackiej w Łodzi. Prowadzi praktykę adwokacką w ramach Kancelarii Indywidulanej w Łodzi i w Warszawie. Obrońca w licznych procesach karnych. Od maja 2010 roku zaangażowany w postępowania zmierzające do wyjaśnienia przyczyn katastrofy rządowego samolotu TU 154 M nr boczny 101, w dniu 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Pełnomocnik rodzin ponad dwudziestu ofiar w kilkunastu postępowaniach dotyczących katastrofy.

Marek Pyza – dziennikarz tygodnika „wSieci”. B. redaktor naczelny portalu wPolityce.pl. Wcześniej w tygodniku „Uważam Rze”, „Wiadomościach” i „Panoramie” TVP, w TV Puls i prowadzący autorskie pasmo informacyjno-publicystyczne w radiu TOK FM. Autor licznych artykułów, wywiadów, reportaży na temat katastrofy smoleńskiej, której odsłanianiu poświęcił większą część ostatnich pięciu lat swojego życia zawodowego.
dr Witold Waszczykowski – poseł na Sejm VII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, w latach 2008-2010 zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W latach 2005-2008 wiceminister spraw zagranicznych, odpowiedzialny za negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej. Od 1999 do 2002 roku – ambasador RP w Iranie, a w latach 1997-1999 zastępca Przedstawiciela RP przy NATO.
————
Lokal przy ul. Nowy Świat 27 jest wykorzystywany na cele edukacyjne przez Fundację Instytut Sobieskiego dzięki pomocy m. st. Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

×